Kachlová kamna

Provádíme kompletní dodávku individuálně stavěných kachlových kamen od návrhu po stavbu. Celý proces začíná správným nadimenzováním topidla podle vytápěného prostoru a způsobu jeho plánovaného využití. Tato fáze je velmi důležitá a závisí na ní spokojenost zákazníka s budoucím výrobkem. Podle způsobu využití objektu se volí typ konstrukce tak, aby byla obsluha a užívání kamen komfortní. Jiný typ konstrukce je vhodný do trvale obývaných prostor a jiný do nepravidelně obývaných. Neméně důležitý je návrh tepelného výkonu kamen. Vše je pečlivě navrženo v souladu s ČSN 73 4231 Kamna – Individuálně stavěná kachlová kamna. Individuálně stavěná kachlová kamna jsou výrobek, který je zákazníkovi šit na míru, podle jeho potřeb a životního stylu. Při návrhu jsou zohledněny všechny okolnosti dané místem a užíváním a tak je výsledný produkt optimální, jak z hlediska spotřeby paliva, tak komfortu obsluhy.

Kachlové sporáky

Provádíme kompletní dodávku kachlových sporáků od návrhu po stavbu. Kachlový sporák je primárně určen k přípravě pokrmů, vytápění je druhotná funkce. Sporák je dimenzován podle potřeby velikosti plotny. Je možné ho osadit pečící troubou, případně další troubou pro sušení ovoce či hub nebo měděnce pro ohřev vody.
Díky malému topeništi není sporák vhodný jako primární zdroj vytápění. Vytápět jím lze třeba sezónně rekreační objekty, případně jiné prostory neobývané pravidelně. Díky plotně je teplo předáváno do prostoru prakticky okamžitě. Ale vlivem relativně malého množství akumulačního materiálu a vlivem nižších spalovacích teplot, nevydrží sporák předávat teplo dlouho po ukončení topení.
Sporák je navržen v souladu s ČSN 73 4232 Sporáky – Individuálně stavěné kachlové sporáky.

Provádíme též rekonstrukce kachlových sporáků a kamen.

Kachlové, sálavé, teplovzdušné a teplovodní krby

Krb na rozdíl od kamen slouží v první řadě k začlenění plamene do interiéru  a hoření v něm probíhá kontinuálně . Díky spalování za vysokých teplot je v moderních krbových vložkách dosahováno vysoké účinnosti spalování okolo 80%. Vyrobené teplo je třeba efektivně využít, aby neuniklo komínem.
Teplo je možné předat do vytápěného prostoru sáláním nebo přímým ohřevem vzduchu. Obě varianty mají své klady i zápory a vyhovují různým požadavkům na vytápění. Dále je možné vyrobené teplo předat pomocí výměníku do vody – ta se poté využívá k vytápění.
Krby jsou navrhovány a budovány v souladu s normou ČSN 73 4230 – Krby s otevřeným a uzavíratelným ohništěm.

Venkovní krby, udírny a pece

Provádíme kompletní realizace zahradních krbů, udíren či pecí na chleba a pizzu přesně podle parametrů a požadavků našich klientů. Postavíme nové, nebo zrekonstruujeme stávající zahradní krby. Zákazník za námi přijde buď s jasnou představou nebo si u nás nechá zpracovat projekt s grafickým návrhem. Podle návrhu je možné přesně vystihnout potřeby a požadavky koncového zákazníka.

Komíny

Provádíme návrh a montáž komínových systémů. Využíváme třísložkové nerezové komíny značky Bertrams nebo komíny firmy Schiedel a CIKO. Třísložkové nerezové komíny Bertrams jsou určené jak pro pevná, tak plynná paliva a lehké topné oleje. Komíny Schidel jsou vyráběny jako modulární sendvičové tvárnice a jsou vhodné pro všechny typy vytápění. Podle zákazníkových potřeb navrhneme tu nejvýhodnější variantu.

Zaujaly Vás naše služby? Neváhejte nás kontaktovat!

Nezávazně poptat